| CAS latency | 11 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 713983-B21 _2R_, 731765-B21, 647651-081, 682414-001, 698807-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 5M30V06802, 6VDX7, KRVFX, L46598-002
Brand: CoreParts
Reference: CMSO16GX4M1A2133C15
Brand: Corsair
Reference: 99113580
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99001379
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTL-TS316S_8G
Brand: CoreParts
Reference: W128347408
Brand: Kingston
Reference: MMD0074_2GB, KTD-WS667_2G, A0763200 _2PCS_, A0763225 _2PCS_, A07
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle