Samsung M393A4K40EB3-CWE, 32 GB, 1 x 32 GB, DDR4, 3200 MHz, 288-pin DIMM
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 22 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Module configuration | 2048M x 4 |
| Chips organization | 2Rx4 |
Data sheet
Specific References
Reference: 351518-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0HMAA4GR7AJR8N-XN-RFB
Brand: Dell
Reference: 647895-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 641369-001
Brand: HP
Brand: Samsung
Reference: 0SNP8WKDYC_32G-RFB
Brand: Dell
Reference: 824648
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99009116
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Samsung M393A4K40EB3-CWE, 32 GB, 1 x 32 GB, DDR4, 3200 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle