| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 17 |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Module configuration | 1024M x 72 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Height | 1.23" (31.2 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: 500202-061-RFB
Brand: CoreParts
Reference: 0SNPKRVFXC_8G
Brand: DELL
Reference: RP001231722
Brand: CoreParts
Reference: KCP3L16NS8_4, D51264KL110S, KAC-VR316L_4G, KTD-XPS730CL_4G, KTL-
Brand: CoreParts
Reference: 774172-001B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128291511
Brand: Samsung
Reference: 0SNPY7N41C_8G
Brand: DELL
Samsung M393A1G40DB1-CRC, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 2400 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle