CoreParts MMG3881/64GB, 64 GB, 1 x 64 GB, DDR4, 3200 MHz, 288-pin DIMM, Green
| Internal memory | 64 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory type | 4096*4 |
| Country of origin | China |
| Product color | Green |
| Width | 5.51" (140 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 3.17 oz (90 g) |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 647899-B21, 590062
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: P00918-H21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 664691-001, 677034-001, 684035-001, 686141-035, 713979-B21, A2Z5
Brand: CoreParts
Reference: MT18KSF1G72PDZ-1G6E1, RKR5J
Brand: CoreParts
Brand: Kingston
Reference: 99111078
Brand: Hewlett Packard Enterprise
CoreParts MMG3881/64GB, 64 GB, 1 x 64 GB, DDR4, 3200 MHz, 288-pin DIMM, Green
check_circle
check_circle