| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 9 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 1R8CR
Brand: CoreParts
Reference: 715275-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: B4U36AA, 99108003
Brand: HP
Reference: KVR16LN11_8, KVR16N11_8, KVR16N11H_8, KVR16N11H_8BK
Brand: CoreParts
Reference: KTA-MP667AK2_8G
Brand: CoreParts
Reference: KCP424SS6_4
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle