| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Compatible products | - PowerEdge C6525/- PowerEdge R6515/- PowerEdge R6525/- PowerEdge R7515/- PowerEdge R7525 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Chips organisation | 1Rx8 |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 815100-B21, 815100-H21, 766119
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTL-TCM58_2G, 45J5435
Brand: CoreParts
Reference: 735302-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 500662-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNPM04W6C_16G-RFB, 99112025
Brand: Dell
Reference: 500662-B21403307
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 606914
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 684034-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W126290660
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 1XD86AA, SNPTN78YC_32G, TN78Y
Brand: CoreParts
Reference: FRU5M30Z71649
Brand: Lenovo
Reference: 500662-B21B-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle