| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 9 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 03T6566
Brand: Lenovo
Reference: 0AA799110-RFB, 99112026
Brand: DELL
Reference: A2Z50AA _4X8GB_, KTH-PL316EK4_32G
Brand: CoreParts
Reference: 99113538
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: HMA84GR7MFR4N-UH-RFB, HMA84GR7MFR4N-UH-FU-RFB
Brand: CoreParts
Brand: Samsung
Reference: M393AAK40B42-CWD
Brand: Samsung
Reference: 647903-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle