DELL SNPPKCG9C/8G, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR3L, 1600 MHz, 240-pin DIMM
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR3L |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 5 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Width | 5.25" (133.3 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: 647650-071 647897-S21 647650-071 664690-001 647897-B21-RFB, 9900
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 3TK87AA, L43760-001
Brand: CoreParts
Reference: MMH3823_8GB, KTH-PL316SK4_8G
Brand: CoreParts
Reference: 814665
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 805349-B21-RFB, 607775, 99103888
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: M393A2K43CB2-CTD
Brand: Samsung
DELL SNPPKCG9C/8G, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR3L, 1600 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle