| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 11 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Module configuration | 512M x 4 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0SNP75X1VC_32G-RFB, 99112024
Brand: DELL
Reference: 501536-001 FX622AA
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MMD0074_2GB, KTD-WS667_2G, A0763200 _2PCS_, A0763225 _2PCS_, A07
Brand: CoreParts
Reference: 715274-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTA-MP1066QR_8G
Brand: CoreParts
Reference: 735302-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99112833
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle