| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Compatible products | PowerEdge R260 PowerEdge R360 PowerEdge T160 PowerEdge T360 Precision Workstation 3660 Tower Precision Workstation 3660XE Tower Precision Workstation 3680 Tower Precision Workstation 3680XE Tower |
| Chips organization | 2Rx8 |
Data sheet
Specific References
Reference: KTA-MP667AK2_8G
Brand: CoreParts
Reference: 631679-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Samsung
Brand: Kingston
Reference: 4X70R38788, AA335286, 01AG816, 01AG835, 4X70R38788
Brand: CoreParts
Reference: RP001231498
Brand: CoreParts
DELL AC958789, 32 GB, 1 x 32 GB, DDR5, 5600 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle