| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 9 |
| Compatible products | ProLiant DL380e Gen8 |
| Component for | Server |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory data transfer rate | 1333 MT/s |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 814665
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0A7945660-RFB, 642628
Brand: Dell
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KCP424ND8_16
Brand: CoreParts
Reference: 0M393A2G40DB0-CPB2Q-RFB
Brand: Dell
Reference: P00920-H21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle