| CAS latency | 11 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Compatibility | ProLiant DL380p Gen8 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 824648
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 49Y1397, 99000700
Brand: IBM
Reference: 0SNP1R8CRC_16G-RFB, 99104118
Brand: Dell
Reference: 0HMAA4GR7AJR8N-XN-RFB
Brand: Dell
Reference: FRU5M30Z71633
Brand: Lenovo
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 416471-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle