HP 16GB DDR4 2133MHz, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2133 MHz, 288-pin DIMM, Green
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| CAS latency | 15 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Product color | Green |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 872970-001
Brand: CoreParts
Reference: 815101-B21, 766471
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 850881-001, 850881-001-RFB, 781274
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: S
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 822235
Brand: Lenovo
Reference: W125834331
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTA-MP667AK2_8G
Brand: CoreParts
HP 16GB DDR4 2133MHz, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2133 MHz, 288-pin DIMM, Green
check_circle
check_circle