| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 9 |
| Certification | RoHS |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 4X71D07928, 5M30V06945, 9CXF2, AB120718, HX432C18FB2_8
Brand: CoreParts
Reference: KCP426NS8_8
Brand: CoreParts
Reference: MMI9852_4GB, KTM-SX3138_4G, 44T1597, 44T1599, FRU 82Y6440
Brand: CoreParts
Reference: RP001227407
Brand: CoreParts
Brand: Advantech
Reference: 1R8CR
Brand: CoreParts
Reference: 500662-B21501536-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle