| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 17 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Product colour | Green |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 500205-071
Brand: HP
Reference: CMSX32GX4M2A2400C16
Brand: Corsair
Reference: 632204-001, MMH9701_16GB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: P19043-B21, 818580
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTH-PL313ES_2G, FX699ET, FX699UT, 536887-001
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle