HP 4GB DIMM DDR3 Memory, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1600 MHz, 240-pin DIMM
| Internal memory | 4 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | No |
| CAS latency | 11 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 631922-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTM-SX310QLV_32G, 90Y3101, 90Y3103
Brand: CoreParts
Reference: 99112685
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Samsung
Reference: 606914
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 483403-B21
Brand: CoreParts
Reference: 99101818
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SNP20D6FC_16G, 20D6F, A6994465, 0A6994465-RFB, 616335
Brand: Dell
HP 4GB DIMM DDR3 Memory, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1600 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle