| Component for | Server/workstation |
| HDD capacity | 146 GB |
| HDD size | 3.5 " |
| HDD speed | 15000 RPM |
| Interface | SAS |
| Type | HDD |
| Compatible products | StorageWorks MSA2 |
| Dimensions (WxDxH) | 317.5 x 215.9 x 165.1 mm |
| Size (imperial) | 12.5 " |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 656107-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ST3000DM001
Brand: Seagate
Reference: ST1000NM0011
Brand: Seagate
Reference: 507127-TV1
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 870753-B21, 653960-001 709993-001, 677466
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 605835-B21, 606020-001-RFB, 605836-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle