| Component for | PC |
| HDD capacity | 160 GB |
| HDD size | 2.5 " |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Interface | Serial ATA |
| Native Command Queuing (NCQ) | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Compatible products | HP Compaq dc7900 |
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |
| Internal | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating voltage | 5 V |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 376595-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 507125-B21507283-001616670-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 781278 - 870759-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 443169-002-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle