| Component for | Server/workstation |
| HDD capacity | 4 |
| HDD size | 3.5 " |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Interface | SAS |
| Type | HDD |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: ST500DM002,SGT-ST500DM002
Brand: Seagate
Reference: Q1H47A, 677553
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 737390-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AP858A-RFB, 99005299
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle