Lanview MO-ENT-QSFP28-100G-DAC-CU1M, 39.4" (1 m), DAC, OM3, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Intel |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 31.7 oz (900 g) |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: EX-QSFP-4X10G-AOC10M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: JL488A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: J9281B, J9281D
Brand: Lanview
Reference: EX-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Lanview MO-ENT-QSFP28-100G-DAC-CU1M, 39.4" (1 m), DAC, OM3, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle