Lanview MO-AT-QSFP-100G-AOC-1M, 39.4" (1 m), OM3, SFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: EX-40G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-DAC-25G-2.5M
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10AOC4M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-AOC10M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A003R30L
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-AOC-10G-1M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-AOC4M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: JNP-10G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-QSFP-100G-AOC-1M, 39.4" (1 m), OM3, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle