Lanview MO-AT-QSFP-4X10G-AOC5M, 196.9" (5 m), OM3, QSFP+, SFP+
| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ENT-QSFP-4SFP10G-CU2M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU1-5M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP28-100G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: TL-SM5220-1M
Brand: Lanview
Reference: JNP-10G-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP15CU
Brand: Lanview
Reference: SFP-25G-AOC7M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-QSFP-4X10G-AOC5M, 196.9" (5 m), OM3, QSFP+, SFP+
check_circle
check_circle