Lanview MO-EX-100G-AOC-7M, 275.6" (7 m), AOC, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.157 x 275.6 x 0.315" (4 x 7000 x 8 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: QSFP-4SFP-10G-7M
Brand: Lanview
Reference: 845406-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: JNP-100G-AOC-25M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-AOC-10G-2M
Brand: Lanview
Reference: DL-SFP28-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-100G-AOC-7M, 275.6" (7 m), AOC, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle