Lanview MO-EX-100G-AOC-1M, 39.4" (1 m), AOC, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 1.57 x 39.4 x 3.15" (40 x 1000 x 80 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: BR-QSFP-100G-AOC-25M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-100G-C2M
Brand: Lanview
Reference: UACC-DAC-SFP10-0.5M
Brand: Lanview
Reference: JNP-QSFP-4X10G-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: MC2609130-003
Brand: Lanview
Reference: JNP-10G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: AT-SFP28-DAC-4M
Brand: Lanview
Brand: Cisco
Reference: AT-DAC-QSFP2CU
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP5CU
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-100G-AOC-1M, 39.4" (1 m), AOC, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle