Lanview MO-AT-DAC-QSFP28-4CU, 157.5" (4 m), QSFP28, QSFP28
| Cable length | 157.5" (4 m) |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 31.7 oz (900 g) |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: EX-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: MA-CBL-40G-1M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: SFP-25G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-2.5M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-10GE-DAC-3M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-AOC10M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-DAC-QSFP28-4CU, 157.5" (4 m), QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle