| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Package width | 11.9" (301 mm) |
| Package depth | 7.72" (196 mm) |
| Package height | 0.827" (21 mm) |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP28-DAC-AL-25G-C4M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-2M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU7M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP28-100G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: DL-QSFP28-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-40G-C5M
Brand: Lanview
Reference: DEM-CB400S28
Brand: Lanview
Reference: DL-QSFP28-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP28-100G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Lanview MO-DAC10G-1M, 39.4" (1 m), SFP+, SFP+, Male
check_circle
check_circle