Lanview MO-JNP-40G-AOC-2M, 78.7" (2 m), DAC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Full duplex | Yes |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Juniper |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 470-AAVG
Brand: Lanview
Reference: JNP-10G-AOC-6M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU2.5M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-1.5M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: 10G-SFPP-TWX-P-0101
Brand: Lanview
Reference: XG-SFP-CU1M-C
Brand: Lanview
Lanview MO-JNP-40G-AOC-2M, 78.7" (2 m), DAC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle