Yealink UH34 Lite, Wired, Office/Call center, 20 - 20000 Hz, 4.16 oz (118 g), Headset, Black
| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Product color | Black |
| Headset type | Binaural |
| Control unit type | In-line control unit |
| Control type | Buttons |
| Cable length | 47.2" (1.2 m) |
| Cable color | Black |
| LED indicators | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | Yes |
| Ear coupling | Supraaural |
| Maximum input power | 10 mW |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 93 dB |
| Driver unit | 1.1" (2.8 cm) |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 8000 Hz |
| Microphone sensitivity | -44 dB |
| Microphone direction type | Unidirectional |
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Microphone mute | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Weight | 4.16 oz (118 g) |
| Package width | 6.69" (170 mm) |
| Package depth | 2.48" (63 mm) |
| Package height | 7.68" (195 mm) |
| Quick start guide | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 864385
Brand: Jabra
Brand: Yealink
Reference: 1062193
Brand: Jabra
Reference: W128280967
Brand: Logitech
Reference: 818994
Brand: Samsung
Reference: 835022
Brand: Poly
Brand: Jabra
Brand: Jabra
Yealink UH34 Lite, Wired, Office/Call center, 20 - 20000 Hz, 4.16 oz (118 g), Headset, Black
check_circle
check_circle