| AWG wire size | 30 |
| Cable length | 5 m |
| Cable material | Copper |
| Connector 1 | Mini DisplayPort |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| DisplayPort Content Protection (DPCP) | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | No |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Latching connectors | No |
| Maximum refresh rate | 30 Hz |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of shielding layers | 3 |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | White |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720)/1920 x 1080 (HD 1080)/3840 x 2160 |
| Supported video modes | 1080i/1080p/3840p/720p |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Compliance certificates | RoHS |
| Brand Name | ProXtend |
| Warranty | 30 |
| Cable diameter | 6 mm |
Data sheet
Specific References
Reference: NP031AA, NP031AA#ABB, X1B84AA#ABB, H4F02AA, H4F02AA#AC3, 470-ABZ
Brand: MicroConnect
Reference: DP-HDMI44, DP-HDMI43, DP-HDMI32, DP-HDMI31, DP2HD4KS, S26391-F60
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-116D, HDMI-116AD
Brand: MicroConnect
Reference: 133-85, USB3.0HDMI, DA-70841, USB32HD4K
Brand: MicroConnect
Brand: Yealink
Reference: DP-3021, DP-3020, DP-HDMI-200
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
check_circle
check_circle