3M BPTAP003, 10.9", Tablet, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 10.9" |
| Suitable for | Tablet |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display diagonal (metric) | 108.7" (276 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Blue light filter | Yes |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro 1st - 4th Gen |
| Width | 9.61" (244 mm) |
| Height | 6.89" (175 mm) |
| Width (imperial) | 9.6" |
| Height (imperial) | 6.9" |
Data sheet
Specific References
Reference: W128781438
Brand: 3M
Reference: W128820009
Brand: 3M
Reference: HP DRAGONFLY FOLIO G3, G4
Brand: eSTUFF
Reference: PF15.6W, PF156W, PF15.6W9, PF15.6W9B, PF156W9B
Brand: eSTUFF
Reference: W128781457
Brand: 3M
Reference: W128781435
Brand: 3M
Reference: PF27.0W9, PF270W9B, ASF27W9EU, 98044054363, 626491, K60729WW, MS
Brand: eSTUFF
3M BPTAP003, 10.9", Tablet, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle