3M BPTMS002, 13", 3:2, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 13" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 8.03 x 11.1" (204 x 281 mm) |
| Display diagonal (metric) | 129.9" (330 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 3:2 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Standard |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Compatibility | Microsoft® Surface™ Pro 8 13in, Microsoft® Surface Pro™ X |
| Width | 11.1" (281 mm) |
| Height | 8.03" (204 mm) |
| Width (imperial) | 11.063" |
| Height (imperial) | 8.031" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: W128820002
Brand: 3M
Reference: W128888751
Brand: Lenovo
Reference: W128820013
Brand: 3M
Reference: PF240W1EM, 98044300485
Brand: eSTUFF
Reference: FOR LG 32UL750
Brand: eSTUFF
Reference: PF14.0W, PF14.0W9, PF140W9B, BP140W9B, AU100AA, 0A61769, 9804405
Brand: eSTUFF
Reference: W128781419
Brand: 3M
3M BPTMS002, 13", 3:2, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle