3M BP156W9B, 15.6", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 15.6" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 7.64 x 13.6" (194 x 344.7 mm) |
| Display diagonal (metric) | 155.9" (396 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 13.6" (344.7 mm) |
| Height | 7.64" (194 mm) |
| Width (imperial) | 13.571" |
| Height (imperial) | 7.638" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: W128781422
Brand: 3M
Reference: PF23.0W9, PF230W9B, 98-0440-5433-0, ASF23W9EU, 626485, D31054, 9
Brand: eSTUFF
Reference: W128781450
Brand: 3M
Reference: 99113571
Brand: 3M
Reference: W128781419
Brand: 3M
Reference: GF125W9B, GPF12.5W9, 98044055048
Brand: eSTUFF
Reference: W128781443
Brand: 3M
Reference: THINKPAD T14 G4, THINKPAD T14 G3, BP140W1B, THINKPAD T14 G4, X1
Brand: eSTUFF
3M BP156W9B, 15.6", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle