3M BP140W1B, 14", 16:10, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 14" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 7.44 x 11.9" (188.9 x 302 mm) |
| Display diagonal (metric) | 139.8" (355 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 11.9" (302 mm) |
| Height | 7.44" (188.9 mm) |
| Width (imperial) | 11.889" |
| Height (imperial) | 7.437" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: IPAD 10.2_ 2019, IPAD 10.2_ 2020, IPAD 10.22 2022
Brand: eSTUFF
Reference: PF21.5W, PF21.5W9, ASF22W9EU, PF215W9B, 98044054298, 626482, 626
Brand: eSTUFF
Reference: W128781450
Brand: 3M
Reference: 7000014516
Brand: 3M
Reference: HCNMS004, SURFACE BOOK 2
Brand: eSTUFF
Reference: IPADAIR11_2024
Brand: eSTUFF
3M BP140W1B, 14", 16:10, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle