CoreParts MBXPT-BA0094, Battery, Lithium-Ion (Li-Ion), 1500 Ah, 10.8 V, Bosch, PMF 10.8 LI, PSM 10.8 LI, PSR 10.8 Li-2
| Product type | Battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1500 Ah |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Brand compatibility | Bosch |
| Compatible products | PMF 10.8 LI, PSM 10.8 LI, PSR 10.8 Li-2 |
| Product color | Black |
| Battery capacity | 16 Wh |
| Battery capacity (max) | 1.5 Ah |
| Package width | 4.09" (104 mm) |
| Package depth | 3.23" (82 mm) |
| Package height | 4.45" (113 mm) |
| Package weight | 8.11 oz (230 g) |
| Width | 1.85" (47 mm) |
| Depth | 1.85" (47 mm) |
| Height | 3.27" (83 mm) |
| Weight | 5.64 oz (160 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 2 607 335 264, 2 607 335 276, 2 607 335 465, 2 607 335 528, 2 60
Brand: CoreParts
Reference: EY9L10B, EZ9L10
Brand: CoreParts
Reference: 4.633-083.0
Brand: CoreParts
Reference: 2198323, 48-11-1815, 48-11-1815N, 48-11-1820, 48-11-1828, 48-11-
Brand: CoreParts
Reference: 326263, 326299, EBM 315
Brand: CoreParts
Reference: TL00000012
Brand: CoreParts
Reference: PF 180_ 4.2
Brand: CoreParts
Reference: WA3503, WA3509
Brand: CoreParts
Reference: 2 607 336 077, 2 607 336 078, 2 607 336 150, 2 607 336 224, 2 60
Brand: CoreParts
Reference: 2 607 336 077, 2 607 336 078, 2 607 336 150, 2 607 336 224, 2 60
Brand: CoreParts
Reference: VB0118
Brand: CoreParts
Reference: DCB140, DCB140-XJ
Brand: CoreParts
Reference: WA3225
Brand: CoreParts
Reference: 6,2727, 6,27271, 6,27273, 6,31858, 60005952, 631858000
Brand: CoreParts
Reference: 1200 R, 1200R, 1200R 2013, 1200R 2014, 1200R 2015, 1200R 2016, 1
Brand: CoreParts
Reference: 757-01, 855-02, 855-45
Brand: CoreParts
CoreParts MBXPT-BA0094, Battery, Lithium-Ion (Li-Ion), 1500 Ah, 10.8 V, Bosch, PMF 10.8 LI, PSM 10.8 LI, PSR 10.8 Li-2
check_circle
check_circle