| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | BNC |
| Connector 2 | BNC |
| Cable type | RG-58 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product color | Black |
| Impedance | 50 Ω |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 1.45 oz (41 g) |
| Package weight | 1.62 oz (46 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 2246366
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99106703
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 344545
Brand: Ventev
Microconnect MC-BNC-58-50-100, 39.4" (1 m), RG-58, BNC, BNC, Black
check_circle
check_circle