CoreParts MBXLE-BA0295, Battery, Lenovo, ThinkPad E14 Gen 2, ThinkPad E14 Gen2-20TA000DGE, Thinkpad E15 Gen 2
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | ThinkPad E14 Gen 2, ThinkPad E14 Gen2-20TA000DGE, Thinkpad E15 Gen 2 |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 3950 mAh |
| Battery voltage | 11.34 V |
| Battery capacity | 44.79 Wh |
| Width | 2.95" (75 mm) |
| Depth | 0.236" (6 mm) |
| Height | 11.5" (292 mm) |
| Weight | 7.41 oz (210 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 9.57" (243 mm) |
| Package depth | 1.18" (30 mm) |
| Package height | 14.4" (365 mm) |
| Package weight | 16.6 oz (470 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5B10Q41213
Brand: Lenovo
Reference: AUX433NB, 0B200-03330200, 0B200-03630000, C31N1831
Brand: CoreParts
Reference: FRU5B10S34082
Brand: Lenovo
Reference: 0MGCM5, V6W33, MGCM5, 3ICP5_65_70, 0FH3K2, G91J0
Brand: CoreParts
CoreParts MBXLE-BA0295, Battery, Lenovo, ThinkPad E14 Gen 2, ThinkPad E14 Gen2-20TA000DGE, Thinkpad E15 Gen 2
check_circle
check_circle