MBXLE-BA0295
  • MBXLE-BA0295
MBXLE-BA0295 - 5B10X025945B10X026005B10X026035B
5B10X025945B10X026005B10X026035B
CoreParts
CHF64.3
Tax included
CHF59.5 Tax excluded
Delivery in 4-5 days
Quantity
In stock
28 Items
Description
TypeBattery
Brand compatibilityLenovo
CompatibilityThinkPad E14 Gen 2, ThinkPad E14 Gen2-20TA000DGE, Thinkpad E15 Gen 2
Product colorBlack
Battery technologyLithium Polymer (LiPo)
Battery capacity3950 mAh
Battery voltage11.34 V
Battery capacity44.79 Wh
Width2.95" (75 mm)
Depth0.236" (6 mm)
Height11.5" (292 mm)
Weight7.41 oz (210 g)
Quantity per pack1 pc(s)
Package width9.57" (243 mm)
Package depth1.18" (30 mm)
Package height14.4" (365 mm)
Package weight16.6 oz (470 g)
Product Details
28 Items
New
Data sheet
Type
Battery
Brand compatibility
Lenovo
Compatibility
ThinkPad E14 Gen 2, ThinkPad E14 Gen2-20TA000DGE, Thinkpad E15 Gen 2
Product color
Black
Quantity per pack
1 pc(s)
Weight
210 g
Battery technology
Lithium Polymer (LiPo)
Battery capacity
44.79 Wh
3950 mAh
Width
2.95" (75 mm)
Height
11.5" (292 mm)
Depth
0.236" (6 mm)
Battery voltage
11.34 V
Package weight
16.6 oz (470 g)
Package width
9.57" (243 mm)
Package depth
1.18" (30 mm)
Package height
14.4" (365 mm)