| Type | Battery |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Yoga 710 (14") |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 6900 mAh |
| Battery voltage | 7.64 V |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery capacity | 53 Wh |
| Weight | 7.05 oz (200 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 13.8" (350 mm) |
| Package depth | 10.8" (274 mm) |
| Package weight | 13.7 oz (388 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: 917679-241, 917679-271, 917679-2C1, 917679-541, 917725-855, GM02
Brand: CoreParts
Brand: Origin Storage
Reference: A1964, A1989
Brand: CoreParts
Brand: Asus
Reference: 5B10Q82425, 5B10Q82426, 5B10W67273, 928QA225H, L17C4PH1, L17M4PH
Brand: CoreParts
Reference: 0RFH3V, 0VHR5P, RFH3V, T04E, T04E001, VHR5P, XRHWG
Brand: CoreParts
Brand: Origin Storage
Reference: L19C3PDA, L19D3PDA, L19L3PDA, L19M3PDA, SB10Z21196, SB10Z21208
Brand: CoreParts
Lenovo 5B10K90778, Battery, Lenovo, Yoga 710 (14")
check_circle
check_circle