Origin Storage X49C1, 7500 mAh, 60 Wh, Lithium-Ion (Li-Ion), 7.6 V, Black, 1 pc(s)
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 7500 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Product color | Black |
| Brand compatibility | DELL |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 11.9" (301 mm) |
| Package depth | 5" (127 mm) |
| Package height | 1.85" (47 mm) |
| Package weight | 11.4 oz (324 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 847462-1C1, HSTNN-IB7K, SD03XL
Brand: CoreParts
Brand: Asus
Reference: FRU5B10W13877
Brand: Lenovo
Reference: AS16B5J, AS16B8J, KT.0060G.00
Brand: CoreParts
Origin Storage X49C1, 7500 mAh, 60 Wh, Lithium-Ion (Li-Ion), 7.6 V, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle