DELL PGFX4, Battery, DELL, Latitude 7280, 7480
| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Latitude 7280, 7480 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Weight | 22.9 oz (650 g) |
| Package width | 3.15" (80 mm) |
| Package depth | 7.87" (200 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 22.9 oz (650 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: L19C4PF4, L19M4PF4, SB10W65282, SB10W65284, 5B10W65297
Brand: CoreParts
Reference: FRU5B10Q71253
Brand: Lenovo
Reference: 45N1042, 45N1043, 45N1048, 45N1049, 45N1051, 45N1052, 45N1053, 4
Brand: CoreParts
Reference: LVP150NB, 5B10W13958, 5B10W13959, L19C6P71
Brand: CoreParts
DELL PGFX4, Battery, DELL, Latitude 7280, 7480
check_circle
check_circle