DELL 7V69Y, Battery, DELL, Latitude E5470
| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Latitude E5470 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery capacity | 62 Wh |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 15.6" (396 mm) |
| Package depth | 6.73" (171 mm) |
| Package height | 2.8" (71 mm) |
| Package weight | 16.9 oz (480 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5B11B79217
Brand: Lenovo
Brand: Origin Storage
Reference: 45N1127, 45N1126, 45N1127, 45N1135, 45N1136, 0C52862-RFB, 0C5286
Brand: CoreParts
Reference: 70-NVS1B1000Z, C31-UX30, PP625289AB-3250
Brand: CoreParts
DELL 7V69Y, Battery, DELL, Latitude E5470
check_circle
check_circle