| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Weight | 11.5 oz (326 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 11.6" (295 mm) |
| Package depth | 5.04" (128 mm) |
| Package height | 1.97" (50 mm) |
| Package weight | 11.5 oz (326 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5B10Z21201, 882455
Brand: Lenovo
Reference: 823908-2C1, 824560-005, HSTNN-DB-G, PO02XL
Brand: CoreParts
Reference: 05041C, 0NCC3D, 0NYD3W, 0RRCGW, 451-BBFM, 5D91C, 62MJV, CP6DF, D
Brand: CoreParts
Reference: 04GVMP, 1046286
Brand: Origin Storage
DELL 7FHHV, Battery, DELL
check_circle
check_circle