| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Latitude 3189 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 9.49" (241 mm) |
| Package depth | 6.42" (163 mm) |
| Package height | 1.1" (28 mm) |
| Package weight | 8.32 oz (236 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 0B110-00230100
Brand: CoreParts
Reference: FRU5B10W67287
Brand: Lenovo
Brand: Origin Storage
Reference: FRU5B10W13927, 884429
Brand: Lenovo
Reference: 767950
Brand: HP
Reference: 851477-421, 851477-541, 851477-831, 851477-832, 851610-850, 8516
Brand: CoreParts
DELL 3CRH3, Battery, DELL, Latitude 3189
check_circle
check_circle