DELL MYJ96, Battery, DELL, Latitude 7490/7290
| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Latitude 7490/7290 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 15.6" (396 mm) |
| Package depth | 6.77" (172 mm) |
| Package height | 2.83" (72 mm) |
| Package weight | 14.7 oz (418 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5B10W67217
Brand: Lenovo
Reference: 823908-2C1, 824560-005, HSTNN-DB-G, PO02XL
Brand: CoreParts
Reference: 916366-541, 916809-855, HSTNN-IB7R, HSTNN-UB7F, KN02XL, TPN-W124
Brand: CoreParts
Reference: BTY-M49
Brand: CoreParts
Reference: FRU5B11K09314
Brand: Lenovo
DELL MYJ96, Battery, DELL, Latitude 7490/7290
check_circle
check_circle