DELL GPM03, Battery, DELL, XPS 15 9560 Precision 5520
| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | XPS 15 9560 Precision 5520 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 6 |
| Battery capacity | 97 Wh |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 17.5" (445 mm) |
| Package depth | 7.6" (193 mm) |
| Package height | 2.2" (56 mm) |
| Package weight | 20 oz (566 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: 5B10K10180, 5B10K10182, 5B10J40591, 5B10G78612, 5B10K10229, 5B10
Brand: CoreParts
Reference: 68ND3, C903V, CR72X, G5FJ8, J0VNR, PKWVM, PWKVM, 447VR, 17C06, P
Brand: CoreParts
Reference: AUP412NB, 0B200-02970000, C31N1733, 0B200-02970100
Brand: CoreParts
Reference: AHL03003095, CR2032-2E31R
Brand: CoreParts
Reference: 1BTIZZZ0LV1, 45K127, 45K1275, 51J039, 51J0399, 5K2178, ASM 42T45
Brand: CoreParts
DELL GPM03, Battery, DELL, XPS 15 9560 Precision 5520
check_circle
check_circle