| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | XPS 13 9365 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery capacity | 46 Wh |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 15.4" (390 mm) |
| Package depth | 11" (280 mm) |
| Package height | 2.05" (52 mm) |
| Package weight | 15.9 oz (450 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5B10Q38237, 889961
Brand: Lenovo
Reference: WD6D1, 4HJXX
Brand: CoreParts
Reference: BG06XL, BG06045XL-PL, 805096-001, BG06XL, HSTNN-IB6Z, 804175-181
Brand: CoreParts
Reference: AL14A32, KT.00603.008
Brand: CoreParts
DELL HMPFH, Battery, DELL, XPS 13 9365
check_circle
check_circle