MBXFU-BA0030
  • MBXFU-BA0030
MBXFU-BA0030 - FMVNBP220, FPCBP372
CoreParts
CoreParts MBXFU-BA0030, Battery, Fujitsu, Lifebook U77
CHF117.6
Tax included
CHF108.8 Tax excluded
Delivery in 4-5 days
Quantity
Last items in stock
1 Item
Description
CoreParts MBXFU-BA0030. Type: Battery, Brand compatibility: Fujitsu, Compatibility: Lifebook U77
TypeBattery
Brand compatibilityFujitsu
CompatibilityLifebook U77
Product colorBlack
Country of originChina
CertificationCE
Battery technologyLithium Polymer (LiPo)
Battery capacity3100 mAh
Battery voltage14.4 V
Battery capacity45 Wh
Width3.94" (100 mm)
Depth0.236" (6 mm)
Height10.2" (258 mm)
Weight9.52 oz (270 g)
Quantity per pack1 pc(s)
Package width9.57" (243 mm)
Package depth1.18" (30 mm)
Package height14.4" (365 mm)
Package weight18.7 oz (530 g)
Product Details
1 Item
New
Data sheet
Type
Battery
Brand compatibility
Fujitsu
Compatibility
Lifebook U77
Product color
Black
Quantity per pack
1 pc(s)
Weight
9.52 oz (270 g)
Battery technology
Lithium Polymer (LiPo)
Battery capacity
45 Wh
3100 mAh
Width
3.94" (100 mm)
Height
10.2" (258 mm)
Country of origin
China
Certification
CE
Depth
0.236" (6 mm)
Battery voltage
14.4 V
Package weight
18.7 oz (530 g)
Package width
9.57" (243 mm)
Package depth
1.18" (30 mm)
Package height
14.4" (365 mm)