CoreParts MBXFU-BA0030, Battery, Fujitsu, Lifebook U77
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Fujitsu |
| Compatibility | Lifebook U77 |
| Product color | Black |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 3100 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Width | 3.94" (100 mm) |
| Depth | 0.236" (6 mm) |
| Height | 10.2" (258 mm) |
| Weight | 9.52 oz (270 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 9.57" (243 mm) |
| Package depth | 1.18" (30 mm) |
| Package height | 14.4" (365 mm) |
| Package weight | 18.7 oz (530 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 5B10X025945B10X026005B10X026035B
Brand: CoreParts
Reference: FRU5B11K09317
Brand: Lenovo
Reference: 0B200-02640000, C21N1701, C21PQC5
Brand: CoreParts
Reference: 081PF3, 33YDH, 7FHHV, 81PF3, 99NF2, J9NH2, PVHT1, W7NKD
Brand: CoreParts
Reference: 020-7469-03, 661-6532, A1417
Brand: CoreParts
CoreParts MBXFU-BA0030, Battery, Fujitsu, Lifebook U77
check_circle
check_circle