| Type | Battery |
| Brand compatibility | ASUS |
| Compatibility | Zenbook 14 |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 9600 mAh |
| Battery voltage | 7.74 V |
| Battery capacity | 74.3 Wh |
| Width | 0.189" (4.8 mm) |
| Depth | 2.97" (75.4 mm) |
| Height | 10.8" (274.2 mm) |
| Weight | 15.9 oz (450 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 0.189" (4.8 mm) |
| Package depth | 2.97" (75.4 mm) |
| Package height | 10.8" (274.2 mm) |
| Package weight | 15.9 oz (450 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5B10Z21209, 880825
Brand: Lenovo
Reference: 0DELL-K7C4H
Brand: Dell
Reference: AC14B8K AC14B3K
Brand: CoreParts
Reference: 0B110-00230100
Brand: CoreParts
Reference: AUX333NB, 0B200-03150000, C31N1815
Brand: CoreParts
CoreParts MBXAS-BA0330, Battery, ASUS, Zenbook 14
check_circle
check_circle