| Brand compatibility | Cisco |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Cisco GLC-LH-SMD= |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | Small form-factor |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Cabling technology | 1000BASE-LH |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 20000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver standard | LX |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 10G-SFPP-SR
Marca: Lanview
Riferimento: MTB-RJ-10GB
Marca: Lanview
Riferimento: E100G-QSFP28-CWDM4-2KM
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10G-BX20D
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10G-LR, SFP-10G-LR-S, SFP-10G-LR_, MA-SFP-10G-LR
Marca: Lanview
Marca: Allied Telesis
Riferimento: SFP-10G-C53-40
Marca: Lanview
check_circle
check_circle