| Brand compatibility | NETGEAR |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Netgear AXM761 |
| Easy to install | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Fiber optic connector | SFP+ |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 300 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Wavelength | 850 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: QSFP-40G-ER4
Marca: Lanview
Marca: Brocade
Riferimento: XFP-10GZR-OC192LR
Marca: Lanview
Riferimento: 10GB-SR-SFPP
Marca: Lanview
Marca: Cisco
Riferimento: CWDM-SFP10G-1590
Marca: Lanview
Riferimento: QSFP-100G-LR4-S_, QSFP-100G-LR4-S, QSFP-40G-LR4-RF
Marca: Lanview
check_circle
check_circle