| Certification | MSA |
| Hot-Plug support | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Cabling technology | 10GBASE-ZR |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 µm |
| Fiber optic connector | LC |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 80000 m |
| SFP transceiver standard | ZR |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: GLC-EX-SMD
Marca: Lanview
Riferimento: FG-TRAN-GC, FN-TRAN-GC, FS-TRAN-GC
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10G-T
Marca: Lanview
Riferimento: QSFP-40G-SR4
Marca: Lanview
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Ubiquiti
Riferimento: TL-SM321A
Marca: Lanview
Riferimento: 10G-SFPP-BXD-S
Marca: Lanview
Riferimento: DELL SFP-10_25G-CSR-S
Marca: Lanview
check_circle
check_circle